-

saturn-9

Komentarze użytkownika

@O poważnej komunikacji z Niemcami (3 czerwca 2018 09:09)

...potrafią zorganizować robotę, ale tylkonpoprzez dobór odpowiednich ludzi bo naprawdę nic (albo prawie nic) nie potrafią sami zrobić... Taka rasa Panów z kupą forsy do wydania ...

Potrafią też solidnie spieprzyć. Na ten przykład wielki projekt nowego lotniska w Berlinie BBA. Planowane otwarcie 2011, obecnie planowany start to 2019/2020. Miliardy w żelazo i beton. I w rozkusz. Lepkie dłonie są wszędzie. Patronat polityki wydaje martwy płód.

Dokuczający brak kasy doprowadził do pogoni za dłużnikami. Znana była sprawa producenta kiełbasek z Bawarii, Ulricha „Uli“ Hoeneßa. Za zaległe 28,5 milonów (wraz z procentami od sumy właściwej) podatków skazany został na 3,5 lat pierdla. Prokurator wnosił o 5 lat i 6 miesięcy.

Żyjemy w c ...

saturn-9
4 czerwca 2018 14:45

@Reszty nie trzeba (31 maja 2018 05:09)

Cztery dłonie na klawiaturze to więcej niż tylko dwie. ;)

Google na hasło Pinkepank  tylko klepsydry wyławiał. Nie przyglądałem się szczegółom na stronie. Po rozszerzeniu o ten wierszyk to wyskoczyło coś co wyjaśnia metaforyczne tło nazwiska:

... na przykład nazwiska ‚Hammer’ i ‚Pinkepank’ dla kowala (którego znaczenie można dopiero wywnioskować, gdy się wyobrazi odgłos powtarzanego uderzenia młotem w metal) ...

moje tłumaczenie a poniżej oryginał i źródło.

[... etwa die Familiennamen ‚Hammer’ und ‚Pinkepank’ für einen Schmied (dessen Bedeutung sich erst erschliesst, wenn man sich das Geräusch wiederholten Schlagens mit einem Hammer auf Metall vorstellt) ...] z pdf str. 25

Jeszcze co ...

saturn-9
4 czerwca 2018 12:33

@Reszty nie trzeba (31 maja 2018 05:09)

Powinienem dopisać do moich wywodów to i owo. Ponieważ zafiksowałem się na ezoterycznym odczytywaniu znaków nie sprawdziłem w sieci czy nazwisko Pinkepank jest w obiegu. Jest jak najbardziej, ale jest na tyle kuriozalne, że dowcipnisie umieszczający klepsydry/nekrologi z osobliwymi nazwiskami w sieci wyłapali jedną taką.

Jest jeszcze rzeczownik Pinkepinke, który w niemieckim, w wersji języka potocznego, znaczy tyle co szmal, siano w polskim. Etymologicznie prawdopodobnie odnosi się do dzwiękonaśladowczego brzęku monet. Więc będzie to drugi a właściwie pierwszy możliwy wariant odczytania w kontekście Notgeld tego nazwiska. Pinke czyli 'siano' a pank to nadal 'bank'.
H. jest ósmą literą w alfabecie a 8 lat potrzebuje Gwiazda Poranna aby dok ...

saturn-9
4 czerwca 2018 07:33

@Komitet Centralny Europejski - z czym to jeść? (3 czerwca 2018 05:06)

Trüfelschwein Waść, krótko mówiąc. Grzebać i wygrzebać w sieci pełnej śmiecia. Ale trufle pono pod dębami ... Duży plus.
A wiadomy jest rozmiar tej polskojęzycznej, tam 'Bóg i Lud' pospołu ale ichni bóg górą. Na samym dole czapka frygyjska. Podpisano dnia 11.listopada 1852. A to czwartek był. Dzień gromowładnego. Sic czyli wiemy jaki bóg to firmuje.

Chłopaki mieszające w kotle dziejów niezłą nawiją dysponowali.

Wyczucie taktu i dnia.

A spolegliwy docent zapisuje:

The Armistice that ended the fighting in western Europe of the First World War took effect at 11 a.m. Paris time on November 11, 1918, "the eleventh hour of the eleventh day of the eleventh month".

Jesteśmy w domu wariata czy orzeł wykonuje ...

saturn-9
3 czerwca 2018 06:53

@500+ (2 czerwca 2018 02:39)

Nominał 500 z Jadwigą ma w sobie coś czego o Sobieskim nie można powiedzieć.

No i KIEP [Król Ian Europy Pan] jakiś taki negroidalny wypadł, że się tak wyrażę ...

Czy w polskojęzycznym necie jest gdzieś jakaś dyskusja w temacie tego nominału?

Jeszcze nie miałem w dłoniach więc nie wiem jak to przemawia face to face...

Może jakaś krótka, np. trzy dniowa przerwa coby poprzednie notki odpowiednio docenić?

Mam kilka zagwozdek ale wpierw chciałbym zobaczyć co w sieci piszczy...

saturn-9
2 czerwca 2018 07:49

@Reszty nie trzeba (31 maja 2018 05:09)

Napis od lewej do prawej strony biletu jest tłumaczeniem napisu na kamieniu:

ES-STARB-GRAF-HEINRICH-BETET-FUER-IHN (UMARŁ HRABIA HENRYK MÓDLCIE SIĘ ZA NIEGO)

Napis na dole biletu:

GEDENKSTEIN BEI WASCHOW WITTENBURG AUS HEINRICH DES LOEWEN ZEITEN

[ KAMIEŃ PAMIĄTKOWY POD WASCHOW WITTENBURG Z CZASÓW HENRYKA LWA ]

Napis na kamieniu


(= Obiit Heinricus comes. Orate pro eo.)

Strona internetowa podaje, że był żył w tamte czasy Graf Heinrich von Badwide.

Może o niego to chodzi? Była bitwa w tych okolicach w 1201 roku. Ale nic nie wiadomo, że grafowi się zeszło tragicznie. Najwcześniej mógł być tam umieszczony około roku 1170 Nikt nic nie wie. Średniowieczne wieki mroczne...

Ten krzyż pokutny to granitowy blok o długości 170 cm szerokości 68 a gr ...

saturn-9
1 czerwca 2018 23:07

@Reszty nie trzeba (31 maja 2018 05:09)

Tak niesamowicie plastyczne to tło, że aż mi - za przeproszeniem - szczena opadła. Wiatry nośne z lewej, skłębione chmury jak balony okrągłe biało-niebieskie... A czarne ptaki z prawej... Rumaka oddano jak starą zajechaną szkapę a rycerz [Henryk Lew ?] 'o smętnym obliczu' ma zagubiony wyraz twarzy. Bidula wie czy jeszcze nie, że tuż tuż bo w roku 1923 oblicze polityczne starego świata...  Błękit i biel obłoków rzecz oczywista, namiastka niezbadanego ''absolutu''.

Rytownik (rytownicy) musieli się sporo ... E tam, już napracować, sporo czekali chłopaki z cyrklami i ręce bębniły po blacie i motywów szukały ... z czasem to i w szufladach sporo się nazbierało. D-day nastał to i projekty na papier przelano. (T)o jest jednak dzieło sztuki... Tak, ...

saturn-9
1 czerwca 2018 15:56

@Atatürk contra Inönü (1 czerwca 2018 04:37)

Dziękuję za wpis, szczególnie te banknoty z milionowymi nominałami to dzieło sztuki.

 

... jak długo na tureckich banknotach będzie Kemal Atatürk ...

Kemal Atatürk  był sprawnym politykiem i potrafił przeprowadzić to co pozostało po imperium otomańskim w czasy nowoczesne. Zadbał o wprowadzenia alfabetu łacińskiego [pracę wykonał jakiś szwajcarski lingwista], zmodernizował, pod panującą modłę, aparat państwowy. Nie dopuścił do poszatkowania terytorium obecnej Turcji,  'nożem do krojenia pizzy', jakim się tak lekko geopolitycy w owe czasy posługiwali, na liczne sfery wpływu.

Oczywiście niepokorni w Turcji szepcą, że i un z tych sabatejczyków i mason etc. Jeżeli tak to potrafił płynąć pod prąd i uratował co się dało i zachował cią ...

saturn-9
1 czerwca 2018 09:59

@Germania (30 maja 2018 06:07)

Dolary może podrobić tylko organizacja typu państwo. Ale jak się USA kapnie to ich zeszkli.

Musi potwornie uważać aby się samemu nie zeszklić. CIA to też państwo w państwie....

po niemiecku o supernote  fałszywe 100$

Fragment:

... Und das Pendel schlägt zurück: Vertreter der Hochsicherheits-Druckindustrie und Falschgeldfahnder fragen hinter vorgehaltener Hand schon lange, was eigentlich die amerikanische CIA in ihrer Geheimdruckerei druckt. In dieser Anlage, in einer namentlich bekannten Stadt nördlich von Washington, steht genau so eine Maschine, wie sie für die „supernote“ benötigt würde.

Die CIA könnte sich mit den Blüten Geldmittel für verdeckte Operationen in internationalen Krisengebieten beschaffen ...

...
saturn-9
31 maja 2018 23:30

@Reszty nie trzeba (31 maja 2018 05:09)

Ze względu na ciekawostkę cały jego nakład został wykupiony na pniu przez firmy numizmatyczne.

Firma numizmatyczna podpisała się na tym "banknocie". Rajcowie miejscy podpisali 20 stycznia 1922 a wycofać z obiegu zamierzali cytuję: Gültig bis Johannis 1922 czyli po naszemu: Ważny do św. Jana 1922.  Jan Chrzciciel za patrona bractw fartuszkowy uchodzi. Bracia znaki nadchodzących czasów mesjańskich wywieszali. Praktycznie patrząc papiery sami projektowali i co bardziej kuriozalne chomikowali. Znawcy zawsze docenią ;)

Że też im przyszło w znakach 'starego przymierza' się produkować. Był nominał 99; 199 oraz 299.

A rewers tego biletu, wg mojego skromnego poglądu, szyderczy. Tłumaczenie napisu na kamieniu: ES STARB GRAF HEINRICH BETET FUER IHN (UMA ...

saturn-9
31 maja 2018 11:26

@Wulkan, Słowianie i koniec starożytności (4 maja 2018 17:13)

Les Celtes. Histoire d’un mythe [Celtowie. Historia mitu] autorstwa Jean-Louis Brunaux ukazała się lat temu cztery we Francji. Książka została wznowiona w miękkiej oprawie w 2017. Autor, jak sam podaje, siedział nad tematem cztery lata w trakcie zajęć ze studentami wyższej szkoły ENS.

Podejście do tematu jest rewizjonistyczne. Solidne odniesienie do literatury tematu z 'pruskimi przypisami'. Od tzw literatury antycznej do osiągnięć końca ubiegłego i początku obecnego stulecia.

Nie zostało zauważone czy omawiane, tak jak inne pozycje książkowe tego autora, w głównym nurcie medialnym w F.

Może poniższy krótki cytaty da posmak co się kryje pod tym projektem?

Celtowie, należy o tym stale pamiętać, są ściśle wplątani w kłótnie ideologiczne, pon ...

saturn-9
30 maja 2018 22:58

@Germania (30 maja 2018 06:07)

W jednym z numerów paryskiej Kultury w listach do redakcji [czy przed 1989 czy po?] pewien czytelnik podał co się w kręgach byłych wojskowych w Anglii szeptało.  Drezno zbombardowano, ponieważ angielscy decydenci dowiedzieli się, że armia czerwona zamierza umieścić, po wygranej wojnie, kwaterę główną w tej saskiej Florencji nad Elbą.

Czasami jakieś majaki czy inne koszmary decydują o takim czy innym posunięciu.

saturn-9
30 maja 2018 17:03

@Pani Boni, Jan Grabowski, szewc Franuszek i 101 Batalion Niemieckiej Policji. (25 maja 2018 16:41)

póki co pani Engelking posiada tytuł naukowy ...

Pani Barbara Engelking jest autorem płodnym choć monotematycznym. Dopatrzyłem się, że w ostatniej dekadzie minionego stulecia były trzy pozycje w temacie tematów. Holokaust czy Shoa? Czas abysalny ma swoich kronikarzy i egzegetów!  W nowym stuleciu to już ciurkiem. Pozycji jest sporo. Po angielsku. Imperium de profundis dojrzało, doceniło i dopieło cykl od napisania do wydania. Czas to pieniądz!

Wystarczy popatrzyć na listę pozycji pani Barbary Engelking z tytułem naukowym.

Więc nie ogarniam dlaczego były minister wojny w radio Wnet dziwi się... a mowa o pozycji książkowej co ma ponad 1500 stron. Były minister zaleca lekturę tego i owego.  Wspomina panią Kurek. Trzy minuty patriotycznej politury...

saturn-9
30 maja 2018 09:59

@Pridniestrowskaja Mołdawskaja Riespublika (29 maja 2018 04:36)

No ciekawe te codzienne wrzutki z papierem i monetą. Tematów nie brak, czyli CDN.

Niemniej każdy orze jak może a koszt maszyn się zwraca, gdy pracują na pełną parę...

Ale mam pytanie, które mnie już od dłuższego czasu irytuje. Czy autorowi znana jest jakaś interpretacja racjonalna (odwołanie do historii systemu wagowego ?) skąd się brały i nadal biorą, jak na załączonym obrazku z monetą o nominale 25 kopiejek widać, nominały pieniężne o wartości cyfrowej 25?

Mam taką słabość do szukania dziury w całym i jak nie wiem o co chodzi to doszukuję się odpowiedzi w ezoterycznych zakątkach.

Pozdrawiam

saturn-9
29 maja 2018 15:43

@Pani Boni, Jan Grabowski, szewc Franuszek i 101 Batalion Niemieckiej Policji. (25 maja 2018 16:41)

Jest zatem 9 powiatów Generalnego Gubernatorstwa dobranych wg nieznanej nam metodologii... (...)

Na początek pytania: dlaczego 9 powiatów i dlaczego właśnie te.

Proteza cyfrowa 9 jest cennym kamieniem w tradycyjnej kolekcji bijoux de famille. Wartość ma sporą skoro po tą cenną podporę każdego ważkiego działania sięga 'familia' od setek lat. Jako było się zdarzyło we Francji 27.9.1791 tak też się pięknie przytrafiło Polsce dnia 9.9.2007. Trzykrotnie 9 i wszystko jasne.

Kto rozwiesza, pomnaża swoje znaki ponad znakami populacji autochtonicznej ten posiada swoją formułe magiczną i do jakiegoś celu zmierza.

Jeżeli praca omawiana wybiórczo odnosi się do 9 powiatów to jest to pośredni dowód, kto jest cichym zleceniodawcą tego para-akadem ...

saturn-9
29 maja 2018 15:26

@O Komenskim w Tygodniku Ilustrowanym z 1862 roku z dedykacją dla Ainolatek (26 maja 2018 16:33)

Dzięki za wrzucenie tej dwudziestki. Jest 'moc' przesłania w tym małym papierze.

Gdy dawno temu pokazano mi bankowke o nominale 20 oraz 200 odrzuciło mnie od nominału większego a zafascynowało dwadzieścia.

Z perspektywy czasu i po lekturach niespokojnych wszystko nabiera innego znaczenia.

JAK z 20 koron to człek w sile wieku i zdaje się być w trakcie lat siedmiu tłustych. Podobizna na 200 aktualnych koronach, niedość, że nominał większy a dwa stoi nadal, to sprawia wrażenie osobnika po przejsciu siedmiu lat chudych.

Jest tradycja ukryta przed niesformatowanym przechodniem. W Berlinie inicjatywa oddolna postanowiła a dobrotliwa władza wspomogła zazielenić skrawek spory w okolicy, gdzie niegdyś mogli zasiedlić się wygnani bracia protestanci z Czech.

Park jak najbar ...

saturn-9
28 maja 2018 12:03

@Po zmężnieniu, przed zdziadzieniem... (27 maja 2018 09:14)

Wg statystyk z 2015 roku jest jeszcze bardziej zejściowo.

Tylko 125 mieszkańców czyli 14 na kilometr kwadratowy.

Piekarnia? W następnym supermarkecie! Gdzie?

Pielgrzym powinien wałówkę ze sobą zabrać.

saturn-9
28 maja 2018 07:42

@Pierwsze polskie banknoty, czyli jak zarobić na powstaniu (28 maja 2018 05:03)

... już w drugim roku po wprowadzeniu do obiegu stały się jedynie makulaturą.

Były więc krótko w obiegu. Czy znane są ilości tego papieru w obiegu?

W niespokojnych czasach lud ucieka się do wymiany bartelowej albo stara się przeczekać zły czas nie umaczając się w trefny trowar.

Obecnie odpowiednio wysoko są notowane 'te trefne' na giełdzie poszukiwaczy papieru będącego pieniądzem...

Ciekawe, jak dla mnie, wklejenie papieru z nominałem 1000 i 5. Oczywiście to przypadek, żaden tam odlotowy podtekst?

Plus za przybliżenie tego co dawno temu...

Ale teraz i nie tak daleko bo w Turcji ponoć, jak podrzucają na forum gospodarczym w D, szaleje inflacja.

Czy coś może o Turcji ... Ten blog to nie koncert życzeń, rozumiem i uszanuję.

Osobliwie szybki jest ten ...

saturn-9
28 maja 2018 06:42

@"Mówiono, że z pochodzenia jest Żydem i nazywa się Cymerman" (27 maja 2018 16:58)

... Cyrankiewicz codziennie wyszukiwał sędziów, księży, posłów, ministrów i zachęcał ich do ucieczki. Ale nie dlatego, że zamierzał im pomóc. Kiedy wieczorami zbierali się w umówionym miejscu, prowadził ich do komory gazowej. Ciała uśmierconych palił w krematorium jego kolega – późniejszy minister kultury. Podobnie twierdziło kilku świadków. Wszyscy już po 1989 roku ...

Rozumiem, że to cytat z książki?

Jeżeli tak, no to jest tenże cytat git a zarazem kit.

Cena zaporowa w wysokości 39,90 PLN jest git ale nie kit.

saturn-9
27 maja 2018 22:15


 Poprzednia  Strona 2 na 19.    Następna